image/png;;;amway founders.png

Rich DeVos

V roce 1959 založil Rich DeVos společnost Amway se svým dlouholetým přítelem a obchodním partnerem Jayem Van Andelem. Společnost přímého prodeje nyní působí ve více než 80 zemích a teritoriích po celém světě a umožňuje více než třem milionům lidí, aby byli vlastníky nezávislého podnikání. Rich DeVos je také majitelem několika profesionálních sportovních franšízových společností včetně basketbalového týmu Orlando Magic hrajícího ligu NBA. Je uznávaným řečníkem, hovořil před stovkami tisíc lidí po celém světě. V roce 1997 prodělal transplantaci srdce a stal se předsedou sdružení, které podporuje dárcovství orgánů.

Rich DeVos spolu se svou ženou Helen štědře podporují nemocnice, vysoké školy a umělecké organizace ve městě, kde žijí. a mnoho organizací po celých Spojených státech. Mají čtyři děti a 16 vnoučat. Jejich nejmladší syn Doug je prezidentem společnosti Amway.

image/png;;;amway_founders_1.png

Jay Van Andel

V roce 1959 založil Jay Van Andel společnost Amway se svým dlouholetým přítelem a obchodním partnerem Richem DeVosem. Společnost přímého prodeje nyní působí ve více než 80 zemích a teritoriích po celém světě a umožňuje více než třem milionům lidí, aby byli vlastníky nezávislého podnikání.

Jay Van Andel celý život propaguje svobodné podnikání. Je bývalým předsedou Americké obchodní komory, ředitelem nadace Jamestown Foundation, velvyslancem a generálním komisařem USA na výstavě Genoa Expo 92 v Janově a členem správní rady nadace Heritage Foundation. Prostřednictvím nadace Jaye and Betty Van Andelových přispívá na významné komunitní projekty v oblasti ekonomického rozvoje, zdravotní péče, vzdělávání a uměleckých činností.

Děti manželů Van Andelových jsou členy představenstva společnosti. Steve Van Andel je předsedou představenstva společnosti Amway.